rekuperacja

Budujesz dom? A myślałeś już o rekuperacji?

Wiele osób będących na etapie budowania pierwszego domu zastanawia się nad wyborem sposobu ogrzewania budynku. Analizujemy wszystkie plusy i minusy każdego rozwiązania. Myślimy nad kosztami wdrożenia, ale również nad kosztami bieżącego użytkowania. Chcemy, aby ogrzewanie było tanie, ale także ekologiczne i zdrowe dla domowników. Często wszystkiego nie da się pogodzić. Zazwyczaj ekologiczne i tanie w eksploatacji rozwiązania są kosztowne na początku, a te które są tanie przy montażu często okazują się drogie przy eksploatacji.

Niestabilność rynku energetycznego powoduje, że wszyscy, którzy budują się aktualnie muszą zweryfikować swoje wybory. Wiele osób rezygnowało z kominków na drewno, a teraz mogą one okazać się sporym wspomagaczem, przy ogrzaniu domu. Rosnące wydatki na energię elektryczną powodują, że na tapetę wchodzą systemy odzysku ciepła, takie jak rekuperacja.

Rekuperator to urządzenie, które umożliwia wymianę powietrza w budynku i zastąpienie go nowym, świeżym powietrzem. System rekuperacji odzyskuje energię z powietrza, które będzie wydalone na zewnątrz. Pozyskana energia przekazywana jest do nowego powietrza, które zostaje wprowadzone do budynku. Co więcej, rekuperacja pozwala na oczyszczenie i przefiltrowanie powietrza, dlatego jest bardzo polecanym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergie i astmę.

Możemy polecić kilka profesjonalnych firm zajmujących się rekuperacją i działających na terenie Dolnego Śląska:

Rekuperacja Wrocław  – to profesjonalna firma zajmująca się projektowaniem i montażem rekuperacji i klimatyzacji na terenie Wrocławia i okolic.

Rekuperacja Dolny Śląsk – to firma, która świadczy usługi związane z rekuperacja Legnica, Lubin, Polkowice.

Jeżeli kupiliście dom do remontu to warto sprawdzać jakie są aktualne dofinansowania do wymiany źródeł energii – najlepiej pytać w waszej gminie, jakie akurat dostępne są rządowe programy. Watro też pytać w starostwach i  Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.