Na co zwracać uwagę, wybierając kostkę brukową?

Szeroka oferta dostępnych obecnie na rynku materiałów nawierzchniowych sprawia, że często mamy dylemat i musimy się zastanowić, jakie produkty będą dla Nas i naszej posesji najlepsze. Należy bowiem pamiętać, że idealna nawierzchnia powinna być zarówno efektowna, jak i funkcjonalna oraz trwała. Na co więc należy zwracać uwagę, kiedy wybieramy kostkę brukową?

Decydując się na urządzanie przydomowej przestrzeni niezwykle ważne jest odpowiednie wyznaczenie podstawowych ciągów komunikacyjnych – tj. ich wymiarów, rozplanowania, kształtu, oraz wszystkich czynników, które wpływają na komfort poruszania się po naszej posesji. Ścieżki w ogrodzie bowiem mają umożliwiać dostęp do określonych miejsc, a jednocześnie stanowić element wizualny, który je ze sobą spaja.

Przykładowo: istotnym ciągiem komunikacyjnym jest opaska dookoła domu. Jeśli planujemy ograniczenie do wąskiego przejścia (do ok. 50 cm), możemy wykorzystać drobne, urokliwe kostki. Jednak jeśli chcemy poruszać się po owej ścieżce to wskazana jest jednak szerokość co najmniej 70 cm.

Niezależnie od przypadku jednak współczesne kolekcje kostek brukowych umożliwiają nam zaprojektowanie zarówno prostych, jak i bardzo skomplikowanych aranżacji ogrodu. Firmy brukarskie dysponują elementami w różnych rozmiarach, kształtach i barwach. Pamiętajmy, że na niebanalny efekt wykończenia  ogromny wpływ ma także praca wykonawcza, dlatego też warto zainwestować w porządnego fachowca. Ważne jest także zwieńczenie naszej alejki materiałami obrzeżowymi, często uzupełnionymi nawet o stopnie schodowe lub palisady. Warto od początku jest zadbać o spójną i przemyślaną koncepcję realizacji.

Bezpośredni kontakt z wykonawcą – kliknij i przewiń na dół strony.