Pielęgnacja i ochrona nawierzchni

Pielęgnacja podjazdów, tarasów i ścieżek to chętnie poruszany temat, zwłaszcza z nadejściem jesieni i zimy. Kiedy zależy nam, aby zachować funkcjonalność oraz estetykę użytych materiałów brukarskich jak najdłużej, powinniśmy jednak przeprowadzać pewne czynności pielęgnacyjne niezależnie od pory roku.

Niezabezpieczone w żaden sposób produkty brukarskie wymagają pierwszorzędnie impregnacji, która polega na nasyceniu powierzchni płyt oraz kostek przeznaczonym do tego środkiem chemicznym. Ma on na celu stworzyć warstwę, która redukuje wchłanianie zarówno wody jak i innych płynów – tłuszczów, olejów samochodowych, kawy. Pozwala też na poprawę właściwości mechanicznych oraz zwiększa mrozoodporność elementów. Ponadto chroni je przed blaknięciem naturalnych kolorów, a także ogranicza powstawanie białych wykwitów oraz co ważne w przypadku ogrodów – utrudnia wzrost chwastów i mchów.

Betonowe nawierzchnie z kolei nie wymagają specjalnych, dodatkowych i skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak ważne jest, aby dbać o nie w sposób regularny poprzez wykonywanie prostych prac, takich jak np. systematyczne usuwanie niechcianych naleciałości i zabrudzeń – piasku, liści, itp.

Bezpośredni kontakt z wykonawcą – kliknij i przewiń na dół strony.